В кампанията по идея на Людмила Филипова свои послания до хората от утрешния ден изпращат участници не само от България, но и от цяла Европа и Канада

Десетки вече се включиха в Проекта Антарктида, който стартира в началото на април. Той е вдъхновен от книгата „Пътуване до Края на света” и e по идея на Людмила Филипова. По думите на авторката участието е възможност всеки да поеме бъдещето в свои ръце; да промени света или най-малкото да допринесе за рекорд за най-дългото послание (с най-много участници), създавано някога от един народ от днешните хора за утрешните. Проектът цели да насочи вниманието на обществото към проблемите с опазването на природата и планетата за бъдещето. И не на последно място тази инициатива има потенциал да донесе позитивни международни новини за България!

Всеки може да изпрати свои идеи и предложения за съхраняване на света или просто вдъхновяващи думи до утрешните хора чрез сайта poslanie-antarctica.com до 31 октомври 2015 г. След това събраните послания ще се обработят, качат на подходящ носител и ще се затворят за 50 години във времева капсула под българския храм на Антарктида.

Послание на Края на света до хората от Утрешния свят

Сред участниците до този момент има редица популярни личности, хора на изкуството и общественици. Мотивацията си да се присъединят към проекта част от тях описват по следния начин:

Д-р Соломон Паси, основател и президент на Атлантическия клуб в България, откри смисъла на живота за хората от бъдещето и го изпрати във времевата капсула.

„Включвам се в тази инициатива от уважение към Людмила Филипова, която е страхотен човек и писател. Антарктида е единственият континент, на който не съм стъпвал засега. Но се надявам някой ден да заведа децата си там.“
Николай Василев, икономист, политик и вицепремиер на България от 2001 до 2005 г.

„Когато Скот и Амундсен се състезавали към Южния полюс, светът седял и мълчал, изтръпнал и потресен. Всеки ден е ден за героизъм. Всяко място е Антарктида...“
Калин Терзийски, писател

„Включвам се в проекта с голямо вълнение. Аз обичам да пиша писма, но това е първото, за което съм сигурен, че няма да получа отговор. Защото читателят му все още не се е родил. Така че това е писмо към бъдещето, а с него винаги си струва да си кореспондираш.“
Драгомир Симеонов, журналист

Стефан Щерев измисли рецепта за щастие и я скри за 50 години. Така актьорът също се присъедини към най-дългото послание, което ще остане затворено във времева капсула на Антарктида за утрешните хора

„Участвам в проекта, защото съм баща. Това значи, че бъдещето на планетата е пряко свързано с моето. Искам да съм свързан с внуците си. Благодаря на времевата капсула за помощта!“
Туна Киремитчи, един от най-известните турски писатели, журналист и певец

„Изпращам песен, защото музиката и поезията са любов, съчетани заедно те правят магията наречена изкуство без което ние човеците не бихме могли да живеем!“
Теди Кацарова, певица

 „Включвам се в инициативата, защото се чувствам отговорен, качествените хора, със съхранена ценностна система, да проявим смелост и победим лошото, което ни заобикаля от ден на ден, все повече!“
Филип Григоров, един от най-успелите български актьори в Европа

„Да се срещнеш очи в очи с бъдещето, да можеш да говориш със свой виртуален аватар е повече от любопитно. То е нереално, сензитивно и дори някак ексхибиционистично. Обичам изненадите. Дано и те обичат мен.“
Деси Тенекеджиева, актриса, продуцент

В посланието си до Утрешните хора, успешната и талантлива актриса Нона Йотова разкрива живототворното чудо на любовта!

Известната телевизионна водеща Венета Райкова се включи с послание до Утрешните хора, в което разбулва тайната на отношенията между хората.

Композиторът Хайгашод Агасян споделя ноти, певецът Миро – песен, а певицата и водеща Камелия Воче изпраща рецепта за бъдещето.

Посланието на световноизвестния диригент Максим Ешкенази за утрешните хора, разкрива тайните на бъдещия световен ред.

В проекта участват още полярния изследовател проф. Христо Пимпирев, журналистите Георги Тошев, Костадин Филипов и Георги Милков, водещия Марио Трифонов, актьора Митко Бенекин, певеца Богдан Томов, актрисата Биляна Петринска, и много други, които тепърва ще ви разкриваме.

Свои послания изпратиха и хора от Щвеция, Германия, Канада, Холандия и Испания.

В инициативата вече се включиха учени и инженери от Техническия университет. Те работят върху иновативна технология, чрез която най-дългото послание да бъде съхранено върху електронен носител в предизвикателните условия на Ледения континент и прочетено след 50 години.

„Да се включите ще ви отнеме само минути, но може тъкмо вашите думи да са онова, което ще запази или промени света на хората след нас”, коментира Людмила Филипова. „Изпратете вашето послание до утрешните хора, за да допринесем заедно за едно значимо постижение! За да направим света си едно по-добро място за всички нас! Да напишем нашето бъдеще!”, допълва писателката.

* * *

В книгата „Пътуване до Края на света Людмила Филипова описва своите впечатления и преживявания на Антарктида с жив и завладяващ стил, който ще потопи читателя изцяло в атмосферата на Ледения континент. Но историята в най-новата й творба е много повече от обикновен пътепис. Книгата се разгръща като своебразен разказ за пътуването към себе си, към хората и начина да откриеш собствените си неподозирани сили и възможности.

Това е Антарктида през очите и фотообектива на Филипова – Антарктида, съвсем близка и неописуемо далечна. Близо 500-те впечатляващи кадри в нея допълват ледената приказка, разказана майсторски от авторката. Всички те са дело на самата Людмила, с изключение на шестнадесет, любезно предоставени от членовете на българската експедиция, с която писателката пътува.

Людмила Филипова е един от най-обичаните съвременни български писатели. Тя е автор на десет книги, сред които „Анатомия на илюзиите” (2006 г.), „Червено злато” (2007 г.), „Стъклени съдби” (2008 г.), „Мастиленият лабиринт” (2009 г.), „Антихтонът на Данте” (2010 г.), „Аномалия” (2011 г.), „Печатна грешка” (2012 г.), „Където се раждат ангелите” (2013 г.), „Войната на буквите” – най-търсенета книга от български автор за 2014 г. и „Пътуване до Края на света” (2015 г.). Творбите й са издавани на английски, руски, сръбски, гръцки и турски, бестселъри в България и чужбина, а по три от тях се подготвят международни филмови продукции. Английското издание на „Антихтонът на Данте”, публикувано в началото на 2014 г. от „Егмонт” със съдействието на Министерство на културата, е първата книга от български автор с представяне на Лондонски панаир на книгата. Людмила има редица международни литературни отличия и представяния на творбите си.

Може да посетети авторката онлайн на ludmilafilipova.com

Присъединете се към фейсбук страницата на проекта Антарктида: facebook.com/poslanieantarctica

19,90 лв.
 

A photo posted by EgmontBulgaria (@egmontbulgaria) on