Съкровището на Цезар

24,90 лв.

„Времето е като огледало. Всеки един миг съществува единствено и само в настоящето. След това се изгубва, както отражението.“

47 г пр.н.е.
В една лятна нощ, под прикритието на предизвикан пожар и пред погледа на пълната луна, безценно съкровище, пазено зорко и трупано през векове, бива вероломно отмъкнато.

2024 г.
Александра Верон е на прага на нечувано разкритие – тя успява да разчете фрагмент от текст от папирусите, намерени в Херкулан. Това постижение само по себе си е историческо, но във фрагмента се крие нещо още по-невероятно – ключ към митологичното Съкровище на Цезар.

С помощта на археолога Коста Марков, Александра тръгва по следите, които я отвеждат от Италия през Египет до Гърция. Само легенда ли е въпросното съкровище, ако не – какво съдържа. Александра и Коста са в надпревара с времето, иманярите и Църквата, която ще стори всичко по силите си, за да не допусне истината да излезе на бял свят. А времето им вече изтича…

Много динамика, много любов и естествено невероятни обрати и изненади преследват читателя, като го карат да се замисля дали трябва въобще да се разкрива цялата истина, или да оставим древната тайна в миналото.

Проф. д-р Георги Рачев
Софийски университет „Св. Климент Охридски”,

Поредната завладяваща история, разказана от Гергана Лаптева… Както в останалите ѝ романи и тук в сюжета присъства нишката за опазването на културно-историческото наследство и проблемът с трафика на антики. Развръзката е неочаквана и държи в напрежение до самия край.

Доц. д-р Майя Василева
Нов български университет

 Автор
Гергана Лаптева
  Жанр
 Исторически роман
 Корица
 Мека
 Формат
 145 x 210 мм
 Страници
 640
 ISBN/Баркод
9789542734949

Гергана Лаптева е родена на 17 февруари в гр. София. Завършва училището по изящни изкуства „Илия Петров“ със специалност „Живопис“. Висшето си образование получава в Софийския университет „Св. Климент Охридски“, катедра „Геология, палеонтология и полезни изкопаеми“, където защитава дипломна теза на тема „Долнокредна амонитна фауна в Еленския Предбалкан“, като по-късно работи по докторска дисертация в района на гр. Бяла.

Гергана Лаптева е член и работи като завеждащ отдел „Култура“ в Българския антарктически институт (БАИ) – Национален оператор на дейността на Република България в Антарктида.

Участник е в седем експедиции до Ледения континент. В периода 2007 – 2010 г., работи по съвместен геоморфоложки проект с португалския учен Алешандре Тринидаде (Лисабонски университет). Oт 2011 г. участва като художник и фотограф в редица „еко арт“ проекти (съвременна форма на изкуство, насочена към творене в синхрон с околната среда, създадено от артисти, които са загрижени за местни и глобални екологични ситуации, вярващи, че възстановяването на връзката на човека с природата е един от приоритетите за съвременното общество). Заедно с Бисера Йосифова, директор на НХГ и проф. Христо Пимпирев, директор на БАИ участва в проект за филиал на Националната художествена галерия в Антарктида.

Гергана Лаптева е основател и координатор на програмата „ECOANTAR“ на БАИ, проекта „Terra Australis Incognita“ (Непознатата южна земя), „Еко Антарктида“ и „Усещането Антарктида“.

Името на Гергана Лаптева носи остров „Лаптева“. Наименованието е дадено от Комисията по Антарктически наименования (към МВнР) за приноса на Лаптева към дейността на България в Антарктика.

Автор е на книгите „Непознатата южна земя - Terra Australis Incognita“, „Посока юг. Пътуване към Антарктида“, „Врата на боговете. Южна Америка - истории от земята на инките“, романите „Монетата“, „Божествен аромат“, „Тайната от Апамея“, „Третият слой“, „Момичето от портрета“. 

Напишете първи своето мнение за изданието

Добавяне на коментар: