7: Мерките (6/7 години)

7,99 лв.
Не е налично

Книгата "Мерките" ще представи на детето ви по съобразен с възрастта му интересен начин мерните единици, с които то вероятно вече се среща в ежедневието си. С героите от "Колите" измерването става лесно и забавно. Лепенките, фигурите за изрязване и упражненията под формата на игра ще улеснят възприемането на измервателните единици.

Малките деца схващат по-добре смисъла на мерните единици, когато могат да опитат на практика това, на което ги учат. Те имат нужда от възможност да правят сравнения с думи, които описват дължина на предмети (по-дълъг, по-къс, по-висок, същия като), обем (повече, по-малко, същото като), тегло (по-тежък, по-лек, същия като) и температура (топло, студено). Използването на нестандартни измервателни единици (например кламер или малко лепящо се квадратно листче) осигурява на децата конкретен начин да измерят дължината или теглото на обекта. Това, от своя страна, им помага сами да стигнат до идеята за стандартните средства за измерване като линийки, измервателни съдове и термометри.

След излезлите две книги "Числата до 10" и "Формите", изданието "Мерките" затвърждава придобитите математически умения и дава възможност да се премине към следващото ниво. А там детето ви ще се запознае с основните действия - събиране, изваждане и сравняване на числа. Вашата помощ в упражненията от тези книги е необходима, за да може малкият ученик уверено да се справя със задачите.

 Марка
 Колите
 Тип
 Образователни книги
 Поредица
 Любознание
 Възраст
 4+
 Корица
 Мека
 Формат
 21 x 29
 Страници
 80 цветни
 Включва
 Лепенки
 ISBN/Баркод
 9789542706922

Книгата „Мерките“ ще представи на детето ви по съобразен с възрастта му интересен начин мерните единици, с които то вероятно вече се среща в ежедневието си. С героите от „Колите“ измерването става лесно и забавно. Лепенките, фигурите за изрязване и упражненията под формата на игра ще улеснят възприемането на измервателните единици.

Малките деца схващат по-добре смисъла на мерните единици, когато могат да опитат на практика това, на което ги учат. Те имат нужда от възможност да правят сравнения с думи, които описват дължина на предмети (по-дълъг, по-къс, по-висок, същия като), обем (повече, по-малко, същото като), тегло (по-тежък, по-лек, същия като) и температура (топло, студено). Използването на нестандартни измервателни единици (например кламер или малко лепящо се квадратно листче) осигурява на децата конкретен начин да измерят дължината или теглото на обекта. Това, от своя страна, им помага сами да стигнат до идеята за стандартните средства за измерване като линийки, измервателни съдове и термометри.

След излезлите две книги „Числата до 10“ и „Формите“, изданието „Мерките” затвърждава придобитите математически умения и дава възможност да се премине към следващото ниво. А там детето ви ще се запознае с основните действия – събиране, изваждане и сравняване на числа. Вашата помощ в упражненията от тези книги е необходима, за да може малкият ученик уверено да се справя със задачите.

Всички издания от поредица „Вече знам“ можте да видите на тази страница.

Примерни страници от поредица ВЕЧЕ ЗНАМ

Примерни страници от поредица ВЕЧЕ ЗНАМ

Примерни страници от поредица ВЕЧЕ ЗНАМ

Примерни страници от поредица ВЕЧЕ ЗНАМ

Примерни страници от поредица ВЕЧЕ ЗНАМ

Примерни страници от поредица ВЕЧЕ ЗНАМ

Примерни страници от поредица ВЕЧЕ ЗНАМ

Примерни страници от поредица ВЕЧЕ ЗНАМ

Грамота

Лепенки към поредица ВЕЧЕ ЗНАМ

Напишете първи своето мнение за изданието

Добавяне на коментар:
spacer